Misyonumuz

 
“Yüksek uygarlığın merdiveni sanattır” M. K. Atatürk.
 
Museum Pub, 2014 yılında yazılmaya başlayan ve ne mutlu ki 2015 Sonbaharında hayata geçirmeyi başardığımız bir sanat projesidir. Amacımız; Popüler kültürün dinamik akışı arasında kendine yer bulmakta zorlanan, özellikle resim heykel gibi plastik sanat dallarına ilgiyi arttırmaktır. 
 
Dünyanın her yerinde, insanlar, boş vakitlerini eğlenerek değerlendirmekten yanadırlar. Bir müze gezmek pek çoğumuzun kulağına eğlenceli gelmez. Hafta içi bile dışarı çıkmak isteseniz, bir barı ya da bir kafeyi tercih etme ihtimaliniz; bir seramik sergisi gezmeyi tercih etme ihtimalinizden onlarca kat fazladır.
 
Şüphesiz ki sanat ilgi ile, uluslar ise sanat ile büyür. Sanata ilgi çekmek, ulusumuzun istikbali açısından da büyük bir öneme sahiptir. 
Museum Pub olarak, sanatı popülerleştirmek yolunda ilerlerken, umuyoruz ki ülkemizin geleceğine de bir hayrımız dokunuyor olucaktır.
 

Vizyonumuz

 
2015 Sonbaharında, Bahçeyi kaplayan boyumuzdan engin otları temizlerek başladık işe. Neredeyse beş parasız başladığımız serüven boyunca, kazandığımız her kuruşu yine ekmek teknemize yatırdık. Derme çatma oldu çok şey, Neredeyse iki yıl, cam yerine naylonla kapattık pencere açıklıklarını. Kışın ısıtamadık, yazın soğutamadık. Tüm bu zor zamanlarda bile kaliteden bir an bile vazgeçmedik. 
 
Vizyonumuz da bu işte... Her zaman elimizden gelen en kaliteli halde sizlere kapılarımızı açmak. Çünkü siz, sıcak birçok yer varken, çift kat çorap giyip, yine de yanımızda oldunuz. Kalite, bizim boynumuzun borcudur. 
 
 

Sosyal Sorumluluk

 
Sanatın, sanatı hususi takip eden kitlenin ötesindeki potansiyel ile buluşturma misyonumuz dışında da, kendimizi bu halk ve hatta dünya için sorumlu hissediyoruz. Aşağıdaki bağlantıları inceleyerek bu konuda attığımız adımlara göz atabilirsiniz
 
 
Kerem ILDAŞ
 

Okumaya Teşvik

12 Kasım 2015'den beri, kitap okumanızı desteklemek adına, ( şart gözetmeksizin ) siz okurken, çaylar bizden. Paylaşıma açık küçük bir kitaplığımız da var.

Video için Tıklayınız

Yeşil Bir Gelecek

06 Mayıs 2019 Tarihinde sonlandırdığımız mini kampanyayla 100 fidanı daha TEMA aracılığı ile toprakla buluşturduk. 

Detaylı Bilgi

Sıfır Cam Atığı

22 Mart 2019 İtibariyle cam öğütücü makinemiz sayesinde, cam atıklarımızı %100 oranda geri dönüşüme kazandırıyoruz.

Detaylı Bilgi

Askıda Dayanışma

Askıda Dayanışma kampanyamız ile, başta Covid19 salgınından olumsuz etkilenen insanlar olmak üzere ihtiyaç sahiplerine destek olabilmiştik.

Detaylı Bilgi